Chor Cappella Nova ja Tallinna Kammerkoori kontsert

Eesti Kammerkooride Liidu kontsert-sari “Kuulajale” toob publikuni tasuta kontserdid
mai 16, 2016
Jaani kirikusse saabub Ameerikast noorte keelpilliorkester
juuni 1, 2016
Show all

Chor Cappella Nova ja Tallinna Kammerkoori kontsert

Esitusele tulevad teosed heliloojatelt T. L. Victoria, J. Brahms, K. Nystedt ja paljudelt teistelt. Mõlemad nimetatud kollektiivid on tulihingelised oma riigi heliloojate loomingu esitajad, salvestajad ning tutvustajad.

Cappella Nova asutas 2001. aastal Erhard Rommel, kes oli koori peadirigent 12 aastat. 2014. aastast juhib koori dirigent Walter Johannes Beck.
Koori repertuaari moodustavad heliloojate Mendelssohn-Barholdy, Brahms, Stravinski ja Verdi teosed. Esitatakse ka a cappella loomingut, missasid ning Bachi oratooriume.
Koor annab aktiivselt kontserte Saksamaal ning võõrsil, lisaks osaletakse aktiivselt konkurssidel ning erinevatel festivalidel. Kõrgelt sai tunnustatud Cappella Nova “Praga Cantat” koorikonkursil 2004. aastal.

Tallinna Kammerkoor loodi Uno Naissoo algatusel eksperimentaalkoorina 1962. aastal eesti heliloojate uudisloomingu esitamiseks ja tutvustamiseks. Täna koosneb Tallinna Kammerkoor ligi 30 erinevatel elualadel töötavatest harrastajatest, keda ühendab soov teha üheskoos kvaliteetset koorimuusikat ja jätkata nii Tallinna Kammerkoori pärandit.
Tallinna Kammerkoor oli esimene kammerkoor Eestis ja terves toonases Nõukogude Liidus – alles pärast Tallinna Kammerkoori hiilgavaid etteasteid rahvusvahelistel konkurssidel asutati sarnased kollektiivid Moskvas, Leningradis, Riias ja mujal.
Täna on koori dirigendid Aivar Leštšinski, Mariell Aren ja Pärtel Toompere.

Tallinna Kammerkoor on läbi aegade publikumi harinud nõudlike kontserdikavadega, andnud võimalust imetleda sügavalt läbitunnetatud poeesiat muusikas, tundeline ning meeliülendav. Mastaapne ja väärikas ajalugu ning romantilise stiili kõrgem tase on väheseid hüvesid millest kontserdikülastaja sel õhtul osa saab.

Tasuta kontsert sünnib koostöös Baltic Travel Breeze’i, Stainless managementi ning Vitamarin OÜ-ga.

Sissepääs tasuta.

Lisainfo:
Sander Tamm
Sander@SanderTamm.ee
+86 159 6712 5310

Allikas:
www.visittallinn.ee/est/turist/mida-teha/syndmused/eid-5928/chor-cappella-nova-ja-tallinna-kammerkoori-kontsert