Kolmeteistkümnendal kammerkoorifestivalil pälvis peavõidu Tartu Ülikooli kammerkoor

Reedel algab Jõhvis XIII Eesti kammerkooride festival
aprill 6, 2016
XIII Kammerkooridefestivalil pälvis peavõidu Tartu Ülikooli Kammerkoor
aprill 10, 2016
Show all

Kolmeteistkümnendal kammerkoorifestivalil pälvis peavõidu Tartu Ülikooli kammerkoor

Eesti Kammerkooride Liidu 13. koorifestivali Grand Prix’ pälvis Tartu Ülikooli Kammerkoor.
A-kategooria kooridest võidutsesid kammernaiskoor Sireen ja kammerkoor Voces Musicales. B-kategooria parimaiks osutusid Tallinna Ülikooli Vilistlaskoor Helia ja E Stuudio kammerkoor.
“Kammerkoor erineb suurest segakoorist. Ta on instrumendina kindlasti paindlikum, seal on erinevad kõlavärvid, seal on ka erinev repertuaar. Kammerkoor on paindlik ja tundlik instrument,” tõdes Tartu Ülikooli Kammerkoori dirigent Triin Koch.
Jõhvis toimunud festivalil võistlesid kammerkoorid, mille liikmeteks vaid harrastuslauljad. Esimene selline festival toimus kolmekümne aasta eest.
Kohustuslike lauludena esitati Eduard Tubina ja Ester Mägi loomingut, lisapaladena lauldi omi lemmiklaule. Kümme kuni kaheteistkümneminutilisi võistluskavasid hindas rahvusvaheline viieliikmeline žürii.
“Sellel festivalil on ühtlane kõrge tase mõnede väga heade kooridega ja žürii jaoks oli see väga meeldiv, kuid ka väga raske ülesanne, kuna kõik oli väga-väga hea,” nentis žürii liige, dirigent ja vabakutseline muusikajuht Hans-Joachim Lustig.
Esmakordselt astusid tänavusel festivalil rahva ette kammernaiskoorid ja kammermeeskoorid.
Festivalil lauldut saab tulevikus kuulata Klassikaraadio lainel.

Vaata ka AK videot:
kultuur.err.ee/v/muusika/uudised/9b6a15cb-1a2e-4737-8d77-5b04e5e56b6d/kolmeteistkumnendal-kammerkoorifestivalil-palvis-peavoidu-tartu-ulikooli-kammerkoor