Ülikooli kammerkoori dirigent valis parimat toiduainet

Tallinna Ülikooli kammerkoor naasis Iirimaalt kõrgete punktidega
mai 4, 2015
TLÜ Kammerkoori saavutused Iirimaal
mai 7, 2015
Show all

Ülikooli kammerkoori dirigent valis parimat toiduainet

Ülikooli kammerkoori dirigent valis parimat toiduainet

Tallinna Ülikooli kammerkoori dirigent Sander Tamm oli üks neist vähestest, kes osalesid Eesti Toiduainetööstuse Liidu korraldatud Eesti parima toiduaine konkursi žürii töös.

Tamm, suurele saavutusreale vaatamata vaid 23-aastane mees, paluti noortežürii koosseisu, kuhu peale tema kuulusid veel Eesti kokanduse tulevikulootus Mihkel Manglus, lauljatar ja Tallinna Ülikooli vilistlane Elina Netšajeva ning kiiruisutaja Saskia Alusalu.

Otsused parimate toitude kohta on juba tehtud, tulemused kuulutatakse pidulikult välja 29. aprillil.

Toitude mekkimisele ja hindamisele eelnes neljatunnine koolitus, mis Tamme hinnangul oli juba iseenesest suur elamus. Prooviti erinevaid vedelikke, osaleti magusa maitse tundmise testis, nuusutati erinevaid lõhnu ning saadi ülevaade, mida enne toidu hindamist kindlasti teha ei tohiks.

Žürii tööd ennast hindas Tamm väsitavaks, kindlasti väsitavamaks oma tavalisest tööpäevast. „Kindlasti on arvamus, nagu me oleks sinna sööma läinud, vale,“ lausus ta. Hindamisel pidas ta tähtsaks põhimõtet mitte võrrelda tooteid omavahel või lähtuda vaatenurgast, et „seda ma küll ostaksin“.

Jätkuv muutus Tamme elus on aga see, et ta vaatab poes müüdavat toitu nüüd teistmoodi – näiteks säilivuskuupäeva tähtsus on tõusnud. „Tore on poes teadlikumaid valikuid teha,“ lausus ta.

http://www.tlu.ee/et/uudised/2955/ulikooli-kammerkoori-dirigent-valis-parimat-toiduainet