Eesti Naislaulu Selts tähistas sünnipäeva piduliku kontserdiga

Sander Tamm kõneleb DELTA saates Voces Musicalese kontserdist
jaanuar 6, 2015
ETV vilistlaskoor nimetati parimaks džässi ja popi kooriks
jaanuar 6, 2015
Show all

Eesti Naislaulu Selts tähistas sünnipäeva piduliku kontserdiga

 

19. oktoobril tähistas Eesti Naislaulu Selts oma 20. sünnipäeva piduliku kontserdiga Estonia kontserdisaalis, mille raames esitleti ka uut duubelplaati „Eesti Naislaulu Selts 20“. Kontserdi kunstilised juhid olid noored koorijuhid Sander Tamm ja Killu Rikker, kelle poolt kokku pandud kava oli mitmekesine ning fantaasiarikas.

Ühendnaiskoorid saalist ja lavalt ning seitse naiskoori eraldi esitasid eesti heliloojate rikkalikku naiskooriloomingut. Tervituskõnedega esinesid Eesti Naislaulu Seltsi patroon proua Ingrid Rüütel ja seltsi esinaine Margit Võsa. Kuulutati välja seltsi auliikmed, kelleks said Alo Ritsing, Maiu Linnamägi, Viktoria Jagomägi ning Elviira Lill.
Estonia kontserdisaali lavale olid lisaks ENLS praegusele lipule välja pandud kaks ajaloolist lippu. Need olid 1937. aastast pärit tolleaegse Tartu Naislaulu Seltsi lipp ning 1938. aastal sisseõnnistatud Tallinna Naislaulu Seltsi lipp. Mõlemad seltsid on 1994. aastal loodud Eesti Naislaulu Seltsi ajaloolised eelkäijad.

ENLS-i uus duubelplaat sisaldab läbilõiget eesti heliloojate väärt naiskooriloomingust ning paljude nais- ja neidudekooride esitusi erinevate koorijuhtide dirigeerimisel.
Duubelplaadil kõlab 34 laulu, mida esitavad 9 neidudekoori ning 16 naiskoori, kokku 29 koorijuhi dirigeerimisel.
Plaadi koostas ja toimetas Margit Võsa, kõlakujunduse viimistles helirežissöör Tanel Klesment. Plaadi produtsent on Meeli Müller.

Eesti Naislaulu Selts ühendab endas nais- ja neidudekoore ning edendab naiskoorilaulu. Selts asutati 30. oktoobril 1994. aastal. Tegevuse sisuks on naiskoorilaulu traditsioonide hoidmine ja arendamine. 2014. aastal kuulub seltsi liikmeskonda 67 koori ligi 2000 lauljaga. ENSL peab oluliseks eesti heliloojate kooriloomingu esitamist ja jäädvustamist. Korraldatakse üle-eestilisi naiskooride laulupäevi ja võistulaulmisi ning antakse välja trükiseid ja plaate.

http://www.kooriyhing.ee/uudised/447/eesti-naislaulu-selts-tähistas-sünnipäeva-piduliku-kontserdiga